FoodPedia.plPrzepisyMigdałowiec bez pieczenia wyjdzie każdemu. Smakuje jak ambrozja

Migdałowiec bez pieczenia wyjdzie każdemu. Smakuje jak ambrozja

Migdałowiec bez pieczenia
fot. screen Youtube / Bombowa Kuchnia

Migdałowiec to warstwowe ciasto bez pieczenia, zachwycające wyglądem i smakiem. Sposób przygotowania tej wersji kultowego deseru jest wyjątkowo łatwy, a szanse, że się nie uda są zerowe. Nie trzeba nawet włączać piekarnika, a praca idzie jak po maśle. Ciężko uwierzyć, że ciasto o tak prostym składzie, może aż tak dobrze smakować. Uświetni wszelkie przyjęcia rodzinne i imprezy karnawałowe. Krakersy przekładane masą budyniową, kajmakiem i bitą śmietaną to absolutny hit na deser.

Domowy migdałowiec to przebój jakich mało. Z pozoru sprawia wrażenie trudnego, a wszystko przez wiele warstw, ale ich przygotowanie jest błyskawiczne. Niektóre z nich wystarczy tylko… rozpakować. W kompozycji tej nie brakuje też słonego akcentu w formie krakersów. Dzięki nim bilans smaków zostaje idealnie wyrównany. Kto raz spróbuje tego ciasta, od razu zamarzy o dokładce. Smakuje jak wygrana na loterii, a nawet jeszcze lepiej.

Przepis na szybki migdałowiec

Składniki:
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
100 g płatków migdałowych
2 duże paczki krakersów
500 ml śmietany 30%
1 jajko
1 l mleka
1 cukier waniliowy
3/4 szkl. cukru
1 szkl. mąki pszennej
1 pełna łyżka mąki ziemniaczanej
25 dag masła
1 budyń śmietankowy bez cukru
3 łyżeczki żelatyny

Wykonanie:
Puszkę mleka skondensowanego gotujemy przez 3 godziny, odstawiamy do wystygnięcia.

Na suchej patelni podprażamy migdały.

Do półtorej szklanki mleka wsypujemy proszek budyniowy i obydwie mąki. Dodajemy jajko i energicznie mieszamy trzepaczką.

Pozostałą porcję mleka zagotowujemy z cukrem i cukrem waniliowym. Gdy mieszanka zacznie się gotować, powoli przelewamy do niej mleko z mąką i jajkiem. Bez przerwy mieszamy i gotujemy gęsty krem. Dodajemy masło, mieszamy i studzimy.

Żelatynę roztapiamy w 1/3 szklanki wody. Śmietanę ubijamy (możemy dodać trochę cukru) i mieszamy z żelatyną.

Na dnie blaszki układamy krakersy, a na nie wykładamy zimny budyń, równo rozprowadzamy po całej powierzchni. Umieszczamy kolejną warstwę ciasteczek i smarujemy je mlekiem skondensowanym. Przykrywamy krakersami i smarujemy je bitą śmietaną. Wierzch deseru posypujemy podprażonymi migdałami.

Polecamy też przepis na szybkie ciasto cytrynowe

Reklama
Zobacz również
Reklama