Użyj do pierogów zamiast twarogu. Lepszych nie zjesz nawet u babci

pierogi
fot. screen Youtube / @Vkusnaya_istoriya

Tym razem tradycja przeplata się z klasyką. Pierogi z białym serem to niby pospolite danie, ale gdy zamienimy główny składnik farszu, zyska całkiem nowy wymiar. To trzeba przetestować. Jest ogromna szansa, że nowoczesna wersja pierogów spodoba ci się tak, że będziesz odtwarzać ją w kółko. Głębia smaku, aromat i pionierskość ukryta w delikatnym cieście pierogowym. Poznaj przepis na pierogi z góralskim akcentem.

Lepszych pierogów nie zjesz nawet u babci

To prawda. Pierogi z bryndzą to odkrycie wszech czasów. Nie zmuszamy nikogo do całkowitej rezygnacji z klasycznego twarogu i zastępowania go góralskim odpowiednikiem, ale zachęcamy do przetestowania receptury chociaż jeden jedyny raz. Jest prosta, więc każdy sobie z nią poradzi, a potrawa wychodzi palce lizać.

Pierogi z bryndzą podbiją twój stół

Te podhalański ser pasuje do pierogów, ja ulał. Ma delikatny smak i rozpływa się w ustach. Po rarytas nie musisz wybierać się na południe Polski. Kupisz go nawet w pobliskim supermarkecie. Dodaj go do farszu, a potem ukryj w cieście pierogowym. Na pewno stwierdzisz, że lepszych pierogów nie robi nawet babcia.

Przepis na pierogi z bryndzą

Składniki:
Ciasto:
300 g mąki,
sól,
200 ml wrzątku.

Farsz:
1 duży ziemniak,
125 g bryndzy,
1 duża cebula,
4 duże ząbki czosnku,
mleko,
pieprz i sól,
gałka muszkatołowa,
10 listków bazylii,
masło.

Wykonanie:
Ziemniaka obierz, pokrój i gotuj do miękkości.

Rozgnieć czosnek, skrop go oliwą i wstaw do piekarnika. W temp. 190°C ma się piec przez 15 minut. Potem usuń z niego łupiny, a miąższ drobno pokrój.

Posiekaj cebulę, a potem zeszklij i wrzuć do naczynia. Przygotuj purée z miękkiego ziemniaka oraz niedużej ilości mleka, masła i przypraw. Przełóż do farszu bryndzę, czosnek i cebulę z patelni, wymieszaj.

Na ciasto: w naczyniu umieść mąkę i sól, zrób wgłębienie i wlej tam wrzącą wodę, po chwili zacznij zagniatać jednolite ciasto. Następnie je rozwałkuj i wycinaj kółka, pomagając sobie szklanką. Na każdym krążku kładź porcję nadzienia i sklejaj brzegi, tworząc pierogi.

Wszystkie ulepione sztuki wrzucaj na osolony wrzątek i gotuj przez 3 minuty od czasu, aż wypłyną na wierzch. Gotowe pierogi wykładaj na talerz i podawaj w towarzystwie jogurtu naturalnego.

Podziel się: